Toen Lenka’s organisatie besefte dat ze iemand intern nodig hadden om de rol van gecertificeerd compliance officer op zich te nemen, begon zij zich te oriënteren op de mogelijkheden.
Zo stuitte ze op de opleiding tot Qualified Compliance Officer van The Ministry of Compliance.
“Tijdens mijn zoektocht op LinkedIn naar hoe je in Nederland gecertificeerd compliance officer kunt worden, kwam ik dit programma tegen,” vertelt ze. “In eerste instantie leek het een mooie aanvulling, maar uiteindelijk werd het essentieel voor ons om compliance in eigen huis te halen.” Vanaf de allereerste sessie voelde ze dat er iets veranderde.
“Eindelijk legde iemand uit wat een SIRA écht is – niet alleen hoe je er een opstelt, maar waarom die belangrijk is. “
Wat Lenka echter het meest verraste, was de aandacht voor soft skills in het programma.
“Ik had niet verwacht dat ik zou leren hoe je compliance uitlegt aan verschillende doelgroepen – maar dat bleek juist een van de meest waardevolle onderdelen. Het is niet genoeg om de wet te kennen. Je moet mensen meenemen in het verhaal. En dát leer je hier.”
“Het is niet genoeg om de wet te kennen. Je moet mensen meenemen in het verhaal. En dát leer je hier.”
De sessies rond soft skills, inclusief de rollenspellen en coaching, vond ze zowel intensief als inspirerend. “Ze daagden me uit om te groeien. Ik ben moeilijke gesprekken anders gaan voeren.”
Een ander belangrijk aspect was hoe praktisch en doordacht de opleiding is ingericht. Kleine groepen, ruimte voor interactie, hulpmiddelen zoals Ruler, en vanaf dag één de focus op toepasbaarheid in de praktijk.
“Dit was geen theorie die je een week later alweer vergeet. Elke module bracht iets bruikbaars. Ik vond het zelfs fijn om mijn telefoon en mail even weg te leggen – ik wilde er volledig bij zijn.”
“Dit was geen theorie die je een week later alweer vergeet.”
Lenka waardeerde ook de verandering in mindset die de opleiding haar bracht. In plaats van regels uit het hoofd te leren, leerde ze de logica erachter begrijpen, juridische kaders doorgronden en zelfstandig de juiste informatie vinden – een verademing vergeleken met het onderwijssysteem waarin zij is opgegroeid.
“Het gaf me structuur, duidelijkheid en zelfvertrouwen. Ik weet nu hoe ik een situatie moet benaderen, welke vragen ik moet stellen, waar ik informatie kan vinden – én hoe ik dat vervolgens goed kan uitleggen aan anderen. Dat is voor mij de echte waarde van deze opleiding.”
Lenka heeft de opleiding tot Qualified Compliance Officer inmiddels succesvol afgerond. We feliciteren haar van harte met deze mooie prestatie – en wensen haar veel succes als zelfverzekerde en capabele compliance professional.
Wil je meer lezen over onze opleiding tot Qualified Compliance Officer?